"Így, hetven felé"
Váczi Zoltán
URAM
Európában van egy
sziget,
Ez egy ország,
Melyben boldogan dobog a szíved,
Neve Magyarország.
Jó Isten őrzi féltve,
Vigyázza.
Sok magyarnak hullt itt vére,
Haltak meg csatába’.
Védd hát, Urunk, magyarságot,
Gyarapodjon nemzetünk.
Váljon valóra álmunk,
Magyar földön csak magyarok legyünk.
Megfizette sarát e nemzet,
Urunk?
Vég legyen e kezdet,
Mi békét akarunk!
Határunknál harcok folynak,
Uram?
Trónod előtt élők, holtak,
Halld meg szavam!
Hozz békét e bolygóra,
Már tele a temető.
Fél Európa,
Te mentsd meg, te voltál a teremtő!
|
|
|
|